Tematyczne warsztaty wakacyjne 2021

 

UWAGA: opis dotyczy zajęć z okresu lipiec/sierpień 2021. 

 

W tym roku na wakacje przygotowaliśmy dla Was coś zupełnie nowego - dwie serie 3-dniowych warsztatów o charakterze twórczej zabawy.

 

Warsztaty z kota, konia i małpy Antka Wajdy

(prowadzi Antek Wajda i Magdalena Burger)

Zapraszamy na serię autorskich warsztatów, które przygotował dla nas Antek Wajda, wrocławski artysta znany z niekonwencjonalnego, pełnego humoru podejścia do malarstwa i rysunku, prywatnie dobry przyjaciel Kasi Wołodkiewicz ze studiów na Wydziale Grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. 

warsztaty z kotawzkoniawzmalpy

Czego można się spodziewać?

 • Przegląd kotów domowych i innych
 • Czy koty są pożyteczne i jak się bronić przed tygrysem?
 • Koń w życiu W. Kossaka
 • Ciężka orka i klapki na oczach
 • Czy istnieją żabkoty i kotkonie?
 • Małpowanie i inspiracje
 • O miłości do lasu, sztuce szympansów i słoni
 • Rysowanie kota/lwa/konia/małpy z pamięci i w ciemności
 • Rysowanie konia z pamięci podczas nudnego wykładu o W. Kossaku
 • Ćwiczenia z rysunku w galopie
 • Ćwiczenia z ichacha
 • Jak miewać pomysły?
 • Kiedy wreszcie będę artystą?
 • Czy można zwolnić tempo i spać cały dzień?
 • Subtelność czyli jak rozumieć śpiew ptaków?
 • Czy warto słuchać wykładów?

Odpowiedzi na te i inne pytania poszukacie w serii wykładów i ćwiczeń rysunkowych. Zapraszamy chętnych w wieku 14-99 lat.

Terminy do wyboru:

I: 5-6-7 lipca (pon-śro 16:30-20:30)
II: 19-20-21 lipca (pon-śro 16:30-20:30)
III: 2-3-4 sierpnia (pon-śro 16:30-20:30)

Cena:  285 pln / 1 termin (3 dni)

Zapisuje się na wybrany termin (3 dni pod rząd), warsztaty będą powtarzane 3 razy. Warunkiem odbycia się warsztatów jest zebranie grupy min. 5 chętnych.

Czego potrzebujesz? Przynieś ołówki, gumki, pisaki, ulubione przybory do rysowania. Papier dostaniesz od nas.

ZAPISZ SIĘ  korzystając z formularza zapisów.

 

Warsztaty kreatywnego rysowania

(prowadzi Paweł Witiak i Magdalena Burger)

Warsztaty rysunkowo-graficzne rozwijające kreatywność i wyobraźnię, w technikach mieszanych (ołówek, tusz, farba, kredki, szablon), dla osób w wieku 14-99 lat.

I: Wyobraź sobie pejzaż: kompozycja i graficzne patenty na pejzaż z głowy
II: Brudna robota: graficzna zabawa z tuszem, farbą i ołówkiem (co to właściwie jest ta kompozycja?)
III: Pokoloruj sobie pejzaż: kompozycja i kolorowanie pejzażu z głowy

Paweł Witiak, architekt z wykształcenia, związany jest z Fenomenarium od przeszło 5 lat - nieustannie rozwija tu swój warsztat malarski i rysunkowy, w wolnym czasie angażując się twórczo w przeróżne projekty, m.in. od 3 lat konsekwentnie uczestnicząc w Inktober - słynnym międzynarodowym, instagramowym, tuszowym challange'u ryswoniczym. W czerwcu został wyróżniony przez organizatora spośród tysięcy uczestników i przekazano mu na jeden dzień prowadzenie profilu Inktober w celu autopromocji. Teraz debiutuje u nas jako prowadzący i będzie się dzielić swoim doświadczeniem.

Magda Burger zaprzyjaźniona jest z Pracownią jeszcze dłużej, ponad 10 lat temu przygotowała się tu do studiów na wrocławskiej ASP (Sztuka i Wzornictwo Szkła), by potem wracać, rozwijać się dalej malarsko i rysunkowo, brać udział w plenerach, a w końcu objąć na wiele lat prowadzenie twórczych zajęć dla młodzieży i dzieci. Realizuje się w malarstwie, kolażu, instalacji, fotografii i szkle artystycznym. W jej twórczości wiodącą rolę odgrywają emocje, kobiecość, cielesność, cykliczność i związek człowieka z naturą. Czerpie z kiczu, popkultury, świata magii i własnych, życiowych doświadczeń. 

Terminy do wyboru:

I: Wyobraź sobie pejzaż: 12-13-14 lipca (pon-śro 16:30-20:30)
II: Brudna robota: 26-27-28 lipca (pon-śro 16:30-20:30)
III: Pokoloruj sobie pejzaż: 23-24-25 sierpnia (pon-śro 16:30-20:30)

Cena:  285 pln / 1 termin (3 dni)

Można zapisać się na jeden termin (3 dni pod rząd), można na 2 lub 3. Warunkiem odbycia się warsztatów jest zebranie grupy min. 5 chętnych.

Czego potrzebujesz? Przynieś ołówki, gumki, [I i II:] pisaki/tusz/ulubione przybory do rysowania (np. cienkopis, brushpen, marker) lub [III:] kredki oraz ubrania, które możesz pobrudzić (tusz nie spiera się łatwo;) ). Papier i czarną farbę dostaniesz od nas.

ZAPISZ SIĘ  korzystając z formularza zapisów.

 

Prowadzący: 

antekwajda 350

Antek Wajda

ur.1976. Jestem absolwentem Liceum Plastycznego oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wydział Grafiki). Lubię rysować i malować. Z niektórych prac jestem trwale zadowolony. Zazwyczaj z tych ostatnich. Często szukam pomysłu na „genialny obraz”. Potrafię jeden obraz robić tygodniami, a inny w parę minut.

Szukam poklasku na fejsbuku i instagramie, gdzie sięgam do fotomontażu i manipulacji:

https://www.facebook.com/photo?fbid=141596137971052&set=a.135644625232870

https://www.facebook.com/439188529430911/photos/a.439199786096452/4330228200326905/

https://www.instagram.com/p/B_b5nibHVSf/

 Współpracowałem z Gazetą Wyborczą. W 2019 r. zostałem jednym z „30 Kreatywnych Wrocławia”. W 2020 otrzymałem stypendium Prezydenta Wrocławia na realizację „Kotów Inwestycyjnych”. Od lat współpracuje z @Tajne Komplety, gdzie wydawany jest „Kalendarz z rysunkami Antka Wajdy” Obecny rok 2021 reprezentuje „Kalendarz z gołymi chłopami”. Obrazy sprzedaję.

Paweł Witiak

Paweł Witiak 

Dolnobrzeski artysta odnajdujący się w wielu dziedzinach sztuki - malarstwie, rysunku, grafice, muzyce. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Zainspirowany amerykańskim komiksem i bajkami Disney’a rysował odkąd pamięta. Obecnie wyraża się najczęściej za pomocą farb akrylowych i tuszu. Pozwala aby medium mówiło za siebie, nie maskując jego charakterystyki, wręcz starając się ją podkreślić. W swojej sztuce próbuje połączyć elementy realizmu, abstrakcji i geometrii. Jest poszukiwaczem nowych środków wyrazu. W sztuce fascynuje go plama i linia, ich faktura, tekstura i interakcja między nimi, pozwalająca opowiedzieć o formie, przestrzeni i tym, czego oko nie widzi. Intryguje go pokazanie sytuacji zwykłych w niezwykły sposób i utrwalenie w ten sposób historii głębszej niż sugeruje powierzchowność. Najbardziej fascynuje go proces dialogu z obrazem, który w trakcie procesu tworzenia mówi co i jak chce przedstawić - wystarczy słuchać, dostroić się do jego częstotliwości i pozwolić mu być.

https://www.instagram.com/pawelwitiak

https://www.behance.net/pawelwitiak

 

Magdalena Burger

Magdalena Burger

Absolwentka kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członkini grup artystycznych „44 Cykle” i „Thinkpink Gang”. Jej ulubionymi dziedzinami są malarstwo, kolaż, instalacja, fotografia i szkło artystyczne. W jej twórczości wiodącą rolę odgrywają emocje, kobiecość, cielesność, cykliczność i związek człowieka z naturą. Czerpie z kiczu, popkultury, świata magii i własnych, życiowych doświadczeń.

Z pracownią zaprzyjaźniona od wielu lat - tu przygotowała się na studia, doskonaliła potem swój warsztat malarski oraz przez kilka lat prowadziła zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

https://www.instagram.com/megi.land.art.studio

OSTATNIO W PRACOWNI

 

Kontakt

tel. 506 135 804

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności (PDF)