kurs rysunku i malarstwa Wrocław | Pracownia Artystyczna Fenomenarium

Galeria | Pracownia Artystyczna Fenomenarium

Pracownia Artystyczna Fenomenarium mieści się w Browarze Mieszczańskim, na końcu po lewej stronie, wejście bezpośrednio z dziedzińca. Dysponujemy ok 90m2 przestrzeni do pracy o niepowtarzalnym klimacie budowanym przez bogactwo martwych natur (pretekstów do nauki rysunku i malarstwa) oraz prace naszych uczniów, a także ok 25 m2 przestrzeni wystawienniczej. Jest to już czwarta nasza siedziba, działamy nieprzerwanie od 2006 r. i jesteśmy jedną z najdłużej istniejących szkół rysunku i malarstwa we Wrocławiu.

Chcecie rzucić okiem? Zobaczcie materiał nagrany o nas w 2015 r. przez Meetport - moje miejsce we Wrocławiu oraz najbliższą okolicę zarejestrowaną w 2021 r. okiem Huberta Wilczyńskiego, spoglądającym z drona przez okulary VR (!):

 

Oprócz naszych zajęć i kursów jesteśmy otwarci na współpracę z NGO (w ramach projektów unijnych i grantów związanych z działaniami plastycznymi i artystycznymi, a także np. z integracją i aktywizacją różnych grup społecznych czy Kapitałem Ludzkim) oraz z firmami (szkolenie zawodowe, rozwijanie kreatywności i potencjału twórczego, warsztaty integracyjne). Oferujemy możliwość wynajęcia pracowni do przeprowadzenia warsztatów i szkoleń, a także całkowitą organizację warsztatów cyklicznych bądź jednorazowych, dla każdej grupy wiekowej (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy) i o zróżnicowanej tematyce. Zapewniamy doświadczonych prowadzących, oprócz naszej kadry współpracujemy ze specjalistami nie tylko w dziedzinie rysunku i malarstwa, ale także grafiki, rzeźby, ceramiki, szkła, komiksu, ilustracji, projektowania mody, projektowania wnętrz, concept artu, arteterapii, pracy z dziećmi, a także z dziedzin pozaartystycznych, np. coachingu i terapii psychologicznej.

Do tej pory prowadzaliśmy już m.in.:

  • warsztaty z technik malarskich - doskonalenie zawodowe dla mikroprzedsiębiorców w ramach programu Kapitał Ludzki
  • integracyjne warsztaty artystyczne z elementami malarstwa, rysunku i grafiki dla pracowników firmy farmaceutycznej
  • bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci w ramach wrocławskiej Nocy Muzeów
  • bezpłatne warsztaty rysunku kreatywnego jako partner festiwalu IFF Wrocław 2011 - międzynarodowego festiwalu multimedialnego zorganizowanego przez Centrum Sztuki Impart
  • bezpłatne wartsztaty rysunku, grafiki, malarstwa i rzeźby w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wszelkie Przejawy Artyzmu w Dusznikach Zdroju

Akcja z udziałem dzieci w Noc Muzeów 2011

Wideorelacja z naszej akcji z udziałem dzieci w galerii Arttrakt, nakrecona i zmontowana przez jednego z naszych uczniów, Piotra Makowskiego.   

Oryginał tutaj. Polecamy przy okazji www autora, jego stronę na Facebooku i profil na Vimeo :)

Bezpłatne warsztaty rysunku kreatywnego (Festiwal IFF)

W dniach 19-21 września 2011 Pracownia Artystyczna Fenomenarium jako partner festiwalu IFF Wrocław 2011 zorganizowała bezpłatne warsztaty rysunku kreatywnego. IFF - Interdisciplinary Fringe Festival - to międzynarodowy festiwal multimedialny wzorowany na przeglądzie sztuki w Edynburgu, zorganizowany przez Centrum Sztuki Impart w dniach 14.09-07.10.2011. Warsztaty opierały się na seriach ćwiczeń rysunkowych i kompozycyjnych, pomagających odblokować kody i schematy postrzegania, tym samym ukazując uczestnikom nieco inny od powszechnego sposób patrzenia na rzeczywistość, charakterystyczny dla osób zajmujących się sztukami plastycznymi.

Bezpłatne warsztaty rysunku, grafiki, malarstwa i rzeźby (Festiwal WPA)

W dniach 14.08-17.08 2011 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wszelkie Przejawy Artyzmu w Dusznikach Zdroju poprowadziliśmy bezpłatne warsztaty rysunku, grafiki, malarstwa i rzeźby z papieru i plasteliny. Tematem przewodnim był świat morski/bitwa morska, realizacja powstawała na 10-metrowym płótnie rozłożonym przed namiotem z warsztatami, uczestnikami były osoby w przeróżnym wieku, a zabawa była świetna:) Zapraszamy do fotorelacji:

OSTATNIO W PRACOWNI

 

Kontakt

tel. 506 135 804

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin (PDF)

Polityka prywatności (PDF)