Szkoła Rysunku, Malarstwa, Concept Artu i Ilustracji
FENOMENARIUM we Wrocławiu to:

Autorska pracownia Katarzyny Wołodkiewicz

Dla tych, którzy zawsze marzyli o rysowaniu i malowaniu, ale nie wiedzieli, jak się do tego zabrać. Indywidualne podejście, nauka od zera dla amatorów i hobbystów w każdym wieku. Doskonalenie warsztatu dla zawodowców: tatuatorów, grafików, ilustratorów itd. Zacznij od zaraz, lub kiedy tylko zechcesz!

Nauka Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych [początkujących i zaawansowanych, w każdym wieku]

Concept Art i Ilustracja

Dla aspirujących do branży kreatywnej i rozrywkowej, początkujących i zaawansowanych artystów cyfrowych. Kursy prowadzone przez doświadczonych, profesjonalnych artystów, realnie pracujących w game devie (m.in. w Techlandzie). Przygotowanie portfolio pod rekrutację. ON-LINE i stacjonarnie.

Kursy Concept Artu i Ilustracji z doświadczonymi artystami aktywnymi w branży game devu

Concept Art i Ilustracja

Dla pasjonatów i kolekcjonerów sztuki. Katarzyna Wołodkiewicz założyła Fenomenarium w 2006 r. aby dzielić się swoim unikalnym podejściem do malowania i rozwoju twórczego. Teraz to także stacjonarna galeria malarstwa, wernisaże, możliwość zakupu obrazów i printów, zamówienia obrazu albo rzeźby.

Autorska Pracownia Malarska Katarzyny Wołodkiewicz [obrazy i printy na sprzedaż i zamówienie]

 Przygotowanie na Uczelnie Artystyczne i Projektowe

Dla kandydatów na wszystkie kierunki Akademii Sztuk Pięknych, wydziały artystyczne uniwersytetów, Architekturę, Architekturę Krajobrazu, uczelnie zagraniczne, do szkół średnich. Indywidualne i bezpośrednie podejście - zaczynasz kiedy chcesz, pracujesz niezależnie od grupy, dostajesz osobne korekty i zadania.

Przygotowanie na Uczelnie Artystyczne i Projektowe

Plenery Malarskie i Rysunkowe dla początkujących i zaawansowanych

Dla zupełnych amatorów jak i doświadczonych pasjonatów. Niezapomniane wyjazdy w góry i nad jeziora. Nauka malarstwa połączona z wypoczynkiem na łonie natury, w urokliwych agroturystykach i doborowym towarzystwie. Również jednodniowe plenery we Wrocławiu i okolicach.

Plenery Malarskie i Rysunkowe dla Dorosłych [na każdym poziomie i w każdym wieku]

Sztuka na sprzedaż i zamówienie

Dla młodszych. Zajęcia plastyczne o zróżnicowanej formule, dedykowane dla grupy wiekowej 10-15 lat. Rysunek i malarstwo z natury i z wyobraźni, zajęcia rozwijające kreatywność, doświadczenia z różnymi technikami plastycznymi i narzędziami oraz świetna zabawa!

Kreatywne Zajęcia Twórcze dla Dzieci i Młodzieży

Jak uczymy?

kurs rysunki Wroclaw Fenomenarium

Jak uczymy?

Jesteś tu, ponieważ myślisz o rysowaniu czy malowaniu, ale być może...

...obawiasz się, że nie masz talentu?

Takie myśli nie przeszkadzają żadnemu dziecku czerpać radości ze swej twórczości. Wtedy właśnie dziecko jest prawdziwym artystą! Pamietasz? Ale gdy dorasta, dojrzewa w nim także wewnętrzny krytyk, który zaczyna podstępnie psuć tę zabawę. Do tamej postawy potrzebujemy wrócić, i da się to zrobić:) Tak... ale Ty przecież chcesz czegoś więcej niż bazgrać jak dziecko, tylko że...

...myślisz, że nie potrafisz rysować, czy tym bardziej malować?

Może zabrakło Ci dobrego nauczyciela? Na szczęście nie musisz nic umieć, żeby przyjść się nauczyć:) To nie jest czarna magia, to tylko umiejętności, które może opanować każdy, kto potrafił choćby nauczyć się pisać. To uniwersalny język komunikacji, który rządzi się zrozumiałymi prawami. Nie potrzebujesz talentu, żeby pisać litery, wyrazy, zdania. Tego możemy Cię nauczyć, a czy napiszesz przy ich pomocy powieść, okaże się później:) Niestety, w niektórych szkołach czy pracowniach dostaniesz sztalugę, martwą naturę czy modela, i... niewiele więcej. Radź sobie, bo przecież sztuki się nie da wytłumaczyć - albo to w sobie masz, albo nie. Nie jest to prawda, a takiej postawie można zadedykować słowa Einsteina: jeśli nie potrafisz wyjaśnić czegoś w prosty sposób, to znaczy że nie rozumiesz tego wystarczająco dobrze. 

Mamy własne, autorskie metody, które nie tylko nauczą Cię, jak rysować i malować realistycznie, ale przede wszystkim jak obserwować i rozumieć to, co widzisz. Tłumaczymy, pokazujemy, robimy korekty, słuchamy, zmuszamy do myślenia i osiągamy z Wami znakomite efekty. Większość osób, które do nas przychodzą, uczymy od zera. To właśnie one stworzyły większość prac, które pokazujemy w naszych galeriach. Ciebie też tak nauczymy.

Wystarczy, że Ci "się chce"

ponieważ może to znaczyć, że masz w sobie pasję. Przyjdź do nas, a pokażemy Ci, jak się z nią dobrze bawić:) W jaki sposób na nowo patrzeć na świat - jak artysta lub jak dziecko. Z każdym pracujemy indywidualnie - mimo że zajęcia prowadzone są w grupach, tłumaczymy każdemu z osobna, dzięki czemu zacząć można w każdej chwili, nie trzeba dostosowywać swojego tempa do reszty grupy, dąży się do własnego celu. Wszystko to po to, żeby ułatwić Ci czerpanie radości z tworzenia, żeby nie ograniczały Cię "problemy techniczne", brak umiejętności. Zacznijmy od podstaw, a o sztuce można mówić później. Sztuka to nie to samo co twórczość plastyczna. Żyjemy w czasach, gdy na tym polu łatwo usprawiedliwić bylejakość, sprzedać ją pod przykrywką poszukiwania nowych kierunków, przełamywania schematów, eksperymentowania itd. A my uważamy, że taka postawa nie przeszkadza w zachowaniu jakości wizualnej i wysokiego poziomu plastycznego. Nie zgadzamy się na bylejakość. Propagujemy umiejętności, świadomość plastyczną, wykształcenie wizualne i edukację estetyczną.

Zaczniesz od podstaw rysunku, które są jednocześnie podstawami malarstwa czy rzeźby. Nauczysz się, jak obserwować, a nie tylko postrzegać; jak rozumieć i przenosić na papier to, co widzisz. Poznasz zagadnienia kompozycji, budowania przestrzeni i waloru.

Potem, jeśli zechcesz, zajmiesz się zgłębianiem świata koloru - zrozumiesz sposób mieszania i łamania barw, panowania nad ich nasyceniem i temperaturą...

Może zechcesz nauczyć się rysować człowieka...

A jeśli masz własny pomysł na siebie - chcesz tworzyć ilustracje czy gry, tatuować, projektować grafikę, albo kontynuować rozwój twórczy na wybranej uczelni artystycznej, pomożemy Ci.

Na koniec sezonu zaprosimy Cię także na plener malarski na jakimś odludziu....

Dlaczego my?

 1. Zobacz prace uczestników! Tu znajdziesz ponad 500 wybranych! Większość tych osób zaczynała od zera, Ciebie też tak nauczymy:)
 2. Ucz się od profesjonalistów! Czy w innych szkołach możesz zobaczyć prace prowadzących? Sprawdź:) Ale najpierw zobacz nasze galerie prac prowadzących artystów.
 3. Indywidualne podejście - zaczynasz kiedy chcesz, pracujesz niezależnie od grupy, dostajesz osobne korekty, dążysz do własnego celu.
 4. TAK, UCZYMY OD ZERA:) zupełnie początkujących, ale również całkiem zaawansowanych.
 5. Zajęcia dla każdego i w każdym wieku: hobbyści, przyszli studenci uczelni artystycznych, zawodowcy podnoszący kwalifikacje. 
 6. Klimat i ludzie! Grupy wymieszane wiekowo tworzą ludzie pełni pasji! Nie tylko licealiści i studenci, ale także graficy, tatuatorzy, twórcy reklamy, przedsiębiorcy, dziennikarze, psychologowie, weterynarze, informatycy, ekonomiści, prawnicy, lekarze i wielu innych. Czasem także obcokrajowcy (tak, uczymy też po angielsku), np. z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Czech, Słowacji, Włoch, Finlandii, a nawet Australii, Korei, Chin czy Japonii:)
 7. Centrum Wrocławia - mieścimy się w postindustrialnym Browarze Mieszczańskim, z dobrą komunikacją z każdą częścią miasta, ok 15 min spacerkiem od dworców gł. PKP i PKS. Uczniowie potrafili dojeżdżać do nas regularnie m.in. z Lubina, Nysy, Świdnicy, Kłodzka, Kudowy Zdrój, Wielunia, Bolesławca, a nawet Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Kalisza, Łodzi czy Kielc (ponad 300 km) oraz (uwaga!) z Wiednia! Okazjonalnie zaś z Warszawy, Gdańska, Berlina oraz.... Paryża:)
 8. Przygotowujemy na studia z bardzo wysoką skutecznością - wszystkie kierunki Akademii Sztuk Pięknych, Architektura, Architektura Krajobrazu, uczelnie zagraniczne, szkoły średnie. Nasi uczniowie dostali się m.in. tu:
  • w Polsce: 
   • ASP we Wrocławiu (Grafika, Malarstwo, Rzeźba, Sztuka Mediów, Wzornictwo, Architektura Wnętrz, Projektowanie Szkła, Ceramika, Edukacja Artystyczna/Mediacja Sztuki, MFA in Visual Arts)
   • Politechnika Wrocławska (Architektura i Urbanistyka)
   • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Architektura Krajobrazu)
   • Liceum Plastyczne we Wrocławiu
   • Gimnazjum Plastyczne we Wrocławiu
   • LO nr 3 we Wrocławiu (klasa architektoniczna)
   • Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (Grafika, Fotografia)
   • Politechnika Poznańska (Architektura i Urbanistyka)
   • ASP w Krakowie (Scenografia)
   • ASP w Gdańsku (Malarstwo)
   • PWSFTViT (Filmówka) w Łodzi (Film Animowany i Efekty Specjalne)
   • ASP w Łodzi (Projektowanie Ubioru)
   • UMK w Toruniu (Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki)
  • za granicą:
   • University of the Arts London - Central Saint Martins w Anglii (Architecture, BA Hons)
   • University of Westminster (London) w Anglii (Architecture, BA Hons)
   • University of Greenwich (London) w Anglii (Architecture, BA Hons)
   • Arts University Bournemouth w Anglii (Animation Design, BA Hons)
   • University for the Creative Arts (Farnham) w Anglii (Animation, BA Hons)
   • Coventry University w Anglii (Graphic Design) 
   • Lancaster University w Anglii (Fine Art)
   • Glasgow School of Art w Szkocji (Product Design)
   • Escuela de Cinematografia y del Audiovisual de Madrid w Hiszpanii (Animacja)

Wciąż się wahasz?

Może zobacz, co się u nas dzieje aktualnie:

 

Teraz już z pewnością chcesz się zapisać:)

Przypomnijmy, że możesz zacząć od zera, w dowolnym momencie.

1. Zobacz cennik i rozkład zajęć.

2. Skontaktuj się z nami i zapytaj o miejsce w wybranej grupie.

3.  ZAPISZ SIĘ  korzystając z formularza zapisów.

Zajęcia ON-LINE

Istnieje możliwość uczestniczenia w niektórych z naszych zajęć zdalnie, on-lineUżywamy różnych metod pracy i różnych narzędzi (Zoom, Discord, Messenger), w zależności od konkretnych zajęć oraz potrzeb i możliwości uczestnika.

Zajęcia w technikach tradycyjnych (rysunek i malarstwo, przygotowanie do egzaminów) opierają się głównie na indywidualnych wideorozmowach, konsultacjach i korektach, pracy jeden na jednego z prowadzącym. Możliwa jest też praca w małych grupach, gdzie prowadzący prowadzi wykłady, pokazy i prezentacje, a potem udziela indywidualnych korekt.

Zajęcia w technikach cyfrowych (concept art i ilustracja) wykorzystują platformę Discord, gdzie prowadzący udostępnia grupie swój ekran, prowadzi pokazy i prezentacje, przeprowadza indywidualne korekty i overpainty.

UWAGA: nagrywanie i udostępnianie zajęć ON-LINE jest zakazane!

Jeśli chcesz spróbować naszych zajęć zdalnie, SKONTAKTUJ SIĘ z nami i ustalimy szczegóły.

OSTATNIO W PRACOWNI

 

Kontakt

tel. 506 135 804

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności (PDF)