Szkoła Rysunku, Malarstwa, Concept Artu i Ilustracji
FENOMENARIUM we Wrocławiu:

 
Nauka rysunku, malarstwa i rzeźby

...dla tych, którzy zawsze marzyli o rysowaniu i malowaniu, ale nie wiedzieli, jak się do tego zabrać. Indywidualne podejście, nauka od zera dla amatorów i hobbystów w każdym wieku. Doskonalenie warsztatu dla zawodowców: tatuatorów, grafików, ilustratorów itd. Zacznij od zaraz, lub kiedy tylko zechcesz!

Nauka Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych [początkujących i zaawansowanych, w każdym wieku]

Concept Art i Ilustracja

...dla aspirujących do branży kreatywnej i rozrywkowej, początkujących i zaawansowanych artystów cyfrowych. Kursy prowadzone przez doświadczonych, profesjonalnych artystów, realnie pracujących w game devie (m.in. w Techlandzie). Przygotowanie portfolio pod rekrutację. ON-LINE i stacjonarnie.

Kursy Concept Artu i Ilustracji z doświadczonymi artystami aktywnymi w branży game devu

Autorska pracownia Katarzyny Wołodkiewicz

...dla pasjonatów i kolekcjonerów sztuki. Katarzyna Wołodkiewicz założyła Fenomenarium w 2006 r. aby dzielić się swoim unikalnym podejściem do malowania i rozwoju twórczego. Teraz to także stacjonarna galeria malarstwa, wernisaże, możliwość zakupu obrazów i printów, zamówienia obrazu albo rzeźby.

Autorska Pracownia Malarska Katarzyny Wołodkiewicz [obrazy i printy na sprzedaż i zamówienie]

 Przygotowanie na Uczelnie Artystyczne i Projektowe

...dla kandydatów na wszystkie kierunki Akademii Sztuk Pięknych, wydziały artystyczne uniwersytetów, Architekturę, Architekturę Krajobrazu, uczelnie zagraniczne, do szkół średnich. Indywidualne i bezpośrednie podejście - zaczynasz kiedy chcesz, pracujesz niezależnie od grupy, dostajesz osobne korekty i zadania.

Przygotowanie na Uczelnie Artystyczne i Projektowe

Plenery Malarskie i Rysunkowe dla początkujących i zaawansowanych

...dla zupełnych amatorów jak i doświadczonych pasjonatów. Niezapomniane wyjazdy w góry i nad jeziora. Nauka malarstwa połączona z wypoczynkiem na łonie natury, w urokliwych agroturystykach i doborowym towarzystwie. Również jednodniowe plenery we Wrocławiu i okolicach.

Plenery Malarskie i Rysunkowe dla Dorosłych [na każdym poziomie i w każdym wieku]

Sztuka na sprzedaż i zamówienie

...dla młodszych. Zajęcia plastyczne o zróżnicowanej formule, dedykowane dla grup wiekowych 9-12 i 12-15 lat. Rysunek i malarstwo z natury i z wyobraźni, zajęcia rozwijające kreatywność, doświadczenia z różnymi technikami plastycznymi i narzędziami oraz świetna zabawa!

Kreatywne Zajęcia Twórcze dla Dzieci i Młodzieży

Warsztaty wakacyjne 2023

Warsztaty wakacyjne 2023

lipcu i sierpniu prowadzone są regularne zajęcia z rysunku i malarstwa w czwartki, piątki i soboty. Można dopieszczać prace rozpoczęte wcześniej, a także zapisać się od zera i kontynuować potem we wrześniu.

Kalendarz Fenomenarium wakacje 2023

Ceny wakacyjnych pakietów miesięcznych odpowiadają cenom kończącego się sezonu 2022/23 i odzwierciedlają liczbę zajęć: w lipcu są 4 czwartki, 4 piątki i 5 sobót, a w sierpniu mamy przerwę w zajęciach w okresie 13-25.08, w czasie której przygotowujemy Pracownię do nowego sezonu, a zajęcia odbędą się w pozostałe 3 czwartki, 2 piątki i 3 soboty.

Proponujemy także elastyczne pakiety 2-tyg. i 3-tyg, (2 lub 3 dowolne tygodnie lipca albo sierpnia - w ramach jednego miesiąca, ale niekoniecznie w jednym ciągu), które pozwolą Wam pogodzić zajęcia z wyjazdami na wakacje/urlopy. 

WAŻNE: w tym okresie nie obowiązuje miesięczne wypowiedzenie, jest maksymalnie elastycznie.

RYSUNEK I MALARSTWO
DLA DOROSŁYCH (od 16 lat wzwyż)
PAKIET
CAŁY LIPIEC
PAKIET
CAŁY SIERPIEŃ
(bez okresu 13-25.08)
PAKIET
ELASTYCZNY
2-tyg./3-tyg.
POJEDYNCZE
ZAJĘCIA
Czwartki gr I 10:00-14:00 (co tydzień) 400 pln
(4 zajęcia)
300 pln
(3 zajęcia:
3.08, 10.08, 31.08)
 220 pln / 330 pln
(dowolne 2 / 3 czw lipca
albo 2 czw sierpnia) 
135 pln

Czwartki gr II 16:30-20:30 (co tydzień)

400 pln
(4 zajęcia)

300 pln
(3 zajęcia:
3.08, 10.08, 31.08)
 220 pln / 330 pln
(dowolne 2 / 3 czw lipca
albo 2 czw sierpnia) 
135 pln

Soboty gr I 10:00-13:30 (co tydzień)

465 pln
(5 zajęć)

280 pln
(3 zajęcia:
5.08, 12.08, 26.08)
205 pln / 305 pln
(dowolne 2 / 3 sob lipca
albo 2 sob sierpnia)
 125 pln
RYSUNEK POSTACI Z NATURY - STUDIUM MODELA PAKIET
CAŁY LIPIEC
PAKIET
CAŁY SIERPIEŃ
(oprócz okresu 5-17.08)
PAKIET
ELASTYCZNY
2-tyg./3-tyg.
POJEDYNCZE
ZAJĘCIA

Piątki 16:30-20:30 

410 pln
(4 zajęcia)
205 pln
(2 zajęcia:
4.08, 11.08)
 225 pln / 335 pln
(dowolne 2 / 3 pt lipca)
140 pln

 

Jak się zapisać?

1.  SKONTAKTUJ SIĘ z nami i zapytaj o miejsce w wybranej grupie.

2.  ZAPISZ SIĘ  korzystając z formularza zapisów.

 

Prowadzący: 

Magdalena Burger

Magdalena Burger

Absolwentka kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jej ulubionymi dziedzinami są malarstwo, kolaż, instalacja, fotografia i szkło artystyczne. W jej twórczości wiodącą rolę odgrywają emocje, kobiecość, cielesność, cykliczność i związek człowieka z naturą. Czerpie z kiczu, popkultury, świata magii i własnych, życiowych doświadczeń.

Z Pracownią zaprzyjaźniona od wielu lat - tu przygotowała się na studia, doskonaliła potem swój warsztat malarski oraz przez kilka lat prowadziła zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

https://www.instagram.com/megi.land.art.studio

 

Marek Domaniecki

Marek Domaniecki

Absolwent Kształtowania Terenów Zieleni na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (2003), gdzie ukończył także Kurs Przygotowania Pedagogicznego. Malarz zainteresowany realizmem, w szczególności portretem, zafascynowany i inspirowany dziełami starych mistrzów i wirtuozerią ich rzemiosła malarskiego. Malować chciał od zawsze, ale punktem zwrotnym był kurs w Fenomenarium, który pozwolił mu pomyśleć o sobie jako o malarzu.

www.instagram.com/jelenrogaczynski/

 

Damian Świrk

Damian Świrk

Ekonomista i artysta w jednym. Absolwent wrocławskiego Uniwerytetu Ekonomicznego. W twórczości przez pierwszych kilka lat samouk, przez kolejnych kilka uczeń pracowni Fenomenarium (rysunek, malarstwo, rzeźba, projektowanie), potem pobierał nauki u innych  wrocławskich i zagranicznych twórców. Fanatyk sztuki wszelakiej, wciąż odkrywający jej uroki. Zajmujący się malarstwem, rysunkiem, grafiką warsztatową, ale również rzeźbą, ceramiką, fotografią i historią sztuki. Praktykant i wyznawca sztuki interdyscyplinarnej, która ma korzenie w młodości twórcy.

W sztuce poszukuje tego wszystkiego, co ukryte i podświadome. Dzieło jako zwierciadło rzeczywistości, zapis historii, teraźniejszość, lecz także przepowiednia przyszłości. Prace mają za zadanie pokazać to, czego nie da się ubrać w słowach. Ukazać stany emocjonalne, które zostały przeżyte, tworząc swoistą autobiografię artysty.

Paweł Witiak

Paweł Witiak 

Dolnobrzeski artysta odnajdujący się w wielu dziedzinach sztuki - malarstwie, rysunku, grafice, muzyce. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Związany z Fenomenarium od przeszło 5 lat - nieustannie rozwija tu swój warsztat malarski i rysunkowy, w wolnym czasie angażując się twórczo w przeróżne projekty, m.in. od 4 lat konsekwentnie uczestnicząc w Inktober - słynnym międzynarodowym, instagramowym, tuszowym challange'u ryswoniczym. W czerwcu 2021 r. został wyróżniony przez organizatora spośród tysięcy uczestników i przekazano mu na jeden dzień prowadzenie profilu Inktober w celu autopromocji. Teraz dzieli się u nas swoim doświadczeniem.

Zainspirowany amerykańskim komiksem i bajkami Disney’a rysował odkąd pamięta. Obecnie wyraża się najczęściej za pomocą farb akrylowych i tuszu. Pozwala aby medium mówiło za siebie, nie maskując jego charakterystyki, wręcz starając się ją podkreślić. W swojej sztuce próbuje połączyć elementy realizmu, abstrakcji i geometrii. Jest poszukiwaczem nowych środków wyrazu. W sztuce fascynuje go plama i linia, ich faktura, tekstura i interakcja między nimi, pozwalająca opowiedzieć o formie, przestrzeni i tym, czego oko nie widzi. Intryguje go pokazanie sytuacji zwykłych w niezwykły sposób i utrwalenie w ten sposób historii głębszej niż sugeruje powierzchowność. Najbardziej fascynuje go proces dialogu z obrazem, który w trakcie procesu tworzenia mówi co i jak chce przedstawić - wystarczy słuchać, dostroić się do jego częstotliwości i pozwolić mu być.

https://www.instagram.com/pawelwitiak

https://www.behance.net/pawelwitiak

Warsztaty wakacyjne 2022

Rysunek/malarstwo dla dorosłych (od 16 lat wzwyż)

Regularne zajęcia z rysunku/malarstwa prowadzone są nadal w czwartki i soboty, można kontynuować prace z czerwca lub zapisać się od zera, nie czekając na wrzesień. Ceny wakacyjnych pakietów miesięcznych odzwierciedlają liczbę zajęć: w lipcu są 4 czwartki i 5 sobót, a w sierpniu mamy przerwę w zajęciach w okresie 5.08-17.08, w czasie której przygotowujemy Pracownię do nowego sezonu, a zajęcia odbędą się w pozostałe 3 czwartki i 2 soboty. Proponujemy także elastyczne pakiety 2-tyg. i 3-tyg, (2 lub 3 dowolne tygodnie lipca lub sierpnia, niekoniecznie w jednym ciągu), które pozwolą Wam pogodzić zajęcia z wyjazdami na wakacje/urlopy. 

RYSUNEK I MALARSTWO
DLA DOROSŁYCH (od 16 lat wzwyż)
PAKIET
CAŁY LIPIEC
PAKIET
CAŁY SIERPIEŃ
(oprócz okresu 5-17.08)
PAKIET
2-tyg./3-tyg.
POJEDYNCZE
ZAJĘCIA

Czwartki gr II 16:30-20:30 (co tydzień)

400 pln
(4 zajęcia)

300 pln
(3 zajęcia:
4.08, 18.08, 25.08)
 220 pln / 330 pln
(dowolne 2 / 3 czw) 
130 pln

Soboty gr I 10:00-13:30 (co tydzień)

465 pln
(5 zajęć)

185 pln
(2 zajęcia:
20.08, 27.08)
205 pln / 305 pln
(dowolne 2 / 3 sob) 
 120 pln

Intensywne warsztaty rysunku/malarstwa dla dzieci i młodzieży (12-18 lat)

4 dni pod rząd (pon-czw 10:00-14:00) nauki rysunku lub malarstwa z natury, od zera, wszystkie materiały w cenie. Intensywny tydzień który można zaplanować pomiędzy wyjazdami wakacyjnymi.

INTENSYWNE WARSZTATY RYSUNKU/MALARSTWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY (12-18 lat)   PAKIET 

Terminy do wyboru:

I: Rysowanie z obserwacji (4-5-6-7 LIP, pon-czw 10:00-14:00) 
II: Malowanie z obserwacji (11-12-13-14 LIP, pon-czw 10:00-14:00)
III: Rysowanie z obserwacji (18-19-20-21 LIP, pon-czw 10:00-14:00)
IV: Malowanie z obserwacji (25-26-27-28 LIP, pon-czw 10:00-14:00)
V: Rysowanie z obserwacji (1-2-3-4 SIE, pon-czw 10:00-14:00)
VI: Malowanie z obserwacji (22-23-24-25 SIE, pon-czw 10:00-14:00)

Warunkiem utworzenia każdej grupy jest 5 chętnych, w innym wypadku będziemy proponować łączenie grup.

400 pln

4 dni, wybrany termin

Rysunkowo-graficzne warsztaty kreatywne (13-99 lat)

Warsztaty rysunkowo-graficzne rozwijające kreatywność i wyobraźnię, w technikach mieszanych (ołówek, tusz, farba, kredki, szablon, kolaż), dla osób w wieku 13-99 lat.

TEMAT 1: Wyobraź sobie pejzaż: kompozycja i graficzne patenty na pejzaż z głowy
TEMAT 2: Brudna robota: graficzna zabawa z tuszem, farbą i ołówkiem z Pawłem Witiakiem, zaprawionym w InkToberze mistrzem tuszu
TEMAT 3: Pokoloruj sobie pejzaż: kompozycja i kolorowanie pejzażu z głowy
TEMAT 4: Warsztaty z kolażem: kolorowe i efektowne, bajeranckie i błyszczące, fakturalne kolaże z Magdaleną Burger

Czego potrzebujesz? Przynieś ołówki, gumki oraz [TEMAT 1 i 2:] pisaki/tusz/ulubione przybory do rysowania (np. cienkopis, brushpen, marker) albo [TEMAT 3:] kredki albo [TEMAT 4:] ewentualne własne materiały do kolażu. I jeszcze ubrania, które możesz pobrudzić - tusz nie spiera się łatwo;). Papier i czarną farbę oraz kolorowe papiery, bibuły, folie, gazety, brokat, cekiny i inne błyskotki do kolażu dostaniesz od nas.

RYSUNKOWO-GRAFICZNE WARSZTATY KREATYWNE (13-99 lat)   PAKIET 

Terminy do wyboru:

I: Wyobraź sobie pejzaż (4-5-6 LIP, pon-śro 16:30-20:30)
II: Brudna robota (11-12-13 LIP, pon-śro 16:30-20:30)
III: Pokoloruj sobie pejzaż (18-19-20 LIP, pon-śro 16:30-20:30)
IV: Warsztaty z kolażem (25-26-27 LIP, pon-śro 16:30-20:30)
V: Wyobraź sobie pejzaż (1-2-3 SIE, pon-śro 16:30-20:30)
VI: Pokoloruj sobie pejzaż (22-23-24 SIE, pon-śro 16:30-20:30)
VII: Warsztaty z kolażem (29-30-31 SIE, pon-śro 16:30-20:30)

Warunkiem utworzenia każdej grupy jest 5 chętnych, w innym wypadku będziemy proponować łączenie grup.

300 pln

3 dni, wybrany termin

W lipcu odbywają się także ostatnie bloki bieżącgo sezonu Kursów Concept Artu i Ilustracji na poz. podstawowym i średniozaawansowanym.

CONCEPT ART I ILUSTRACJA LIPIEC
 Poziom podstawowy - poniedziałki 17:00-21:00 380 pln
 Poziom średniozaawansowany wtorki 17:00-21:00 410 pln

Na przełomie czerwca i lipca jedziemy na plener malarski pod SokolikamiZajęcia w Pracowni odbywają się w czasie pleneru bez zmian.

PLENERY CENA

Plener malarski pod Sokolikami

termin I (4 dni): 26-29 czerwca 2022 lub
termin II (5 dni): 29 czerwca - 3 lipca 2022 lub
terminy I+II (8 dni): 26 czerwca - 3 lipca 2021

W cenę wliczone są zajęcia plenerowe, noclegi, pełne wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje, także w wersji wegetariańskiej). Dojazd we własnym zakresie. Można zabrać ze sobą osobę towarzyszącą czy rodzinę, za niższą opłatą. 

PLENER OTWARTY (dla wszystkich, nie tylko dla uczestników zajęć w Pracowni). 

SZCZEGÓŁY TUTAJ

standard
(pok. 2-os.):

4 dni: 1600 pln
5 dni: 2050 pln
8 dni: 3150 pln

exclusive
(pok. 1-os.):

4 dni: 1800 pln
5 dni: 2300 pln
8 dni: 3550 pln

Prowadzący: 

Marek Domaniecki

Marek Domaniecki

Absolwent Kształtowania Terenów Zieleni na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (2003), gdzie ukończył także Kurs Przygotowania Pedagogicznego. Malarz zainteresowany realizmem, w szczególności portretem, zafascynowany i inspirowany dziełami starych mistrzów i wirtuozerią ich rzemiosła malarskiego. Malować chciał od zawsze, ale punktem zwrotnym był kurs w Fenomenarium, który pozwolił mu pomyśleć o sobie jako o malarzu.

www.instagram.com/jelenrogaczynski/

Magdalena Burger

Magdalena Burger

Absolwentka kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członkini grup artystycznych „44 Cykle” i „Thinkpink Gang”. Jej ulubionymi dziedzinami są malarstwo, kolaż, instalacja, fotografia i szkło artystyczne. W jej twórczości wiodącą rolę odgrywają emocje, kobiecość, cielesność, cykliczność i związek człowieka z naturą. Czerpie z kiczu, popkultury, świata magii i własnych, życiowych doświadczeń.

Z Pracownią zaprzyjaźniona od wielu lat - tu przygotowała się na studia, doskonaliła potem swój warsztat malarski oraz przez kilka lat prowadziła zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

https://www.instagram.com/megi.land.art.studio

Paweł Witiak

Paweł Witiak 

Dolnobrzeski artysta odnajdujący się w wielu dziedzinach sztuki - malarstwie, rysunku, grafice, muzyce. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Związany z Fenomenarium od przeszło 5 lat - nieustannie rozwija tu swój warsztat malarski i rysunkowy, w wolnym czasie angażując się twórczo w przeróżne projekty, m.in. od 4 lat konsekwentnie uczestnicząc w Inktober - słynnym międzynarodowym, instagramowym, tuszowym challange'u ryswoniczym. W czerwcu 2021 r. został wyróżniony przez organizatora spośród tysięcy uczestników i przekazano mu na jeden dzień prowadzenie profilu Inktober w celu autopromocji. Teraz dzieli się u nas swoim doświadczeniem.

Zainspirowany amerykańskim komiksem i bajkami Disney’a rysował odkąd pamięta. Obecnie wyraża się najczęściej za pomocą farb akrylowych i tuszu. Pozwala aby medium mówiło za siebie, nie maskując jego charakterystyki, wręcz starając się ją podkreślić. W swojej sztuce próbuje połączyć elementy realizmu, abstrakcji i geometrii. Jest poszukiwaczem nowych środków wyrazu. W sztuce fascynuje go plama i linia, ich faktura, tekstura i interakcja między nimi, pozwalająca opowiedzieć o formie, przestrzeni i tym, czego oko nie widzi. Intryguje go pokazanie sytuacji zwykłych w niezwykły sposób i utrwalenie w ten sposób historii głębszej niż sugeruje powierzchowność. Najbardziej fascynuje go proces dialogu z obrazem, który w trakcie procesu tworzenia mówi co i jak chce przedstawić - wystarczy słuchać, dostroić się do jego częstotliwości i pozwolić mu być.

https://www.instagram.com/pawelwitiak

https://www.behance.net/pawelwitiak

Damian Świrk

Damian Świrk

Ekonomista i artysta w jednym. Absolwent wrocławskiego Uniwerytetu Ekonomicznego. W twórczości przez pierwszych kilka lat samouk, przez kolejnych kilka uczeń pracowni Fenomenarium (rysunek, malarstwo, rzeźba, projektowanie), potem pobierał nauki u innych  wrocławskich i zagranicznych twórców. Fanatyk sztuki wszelakiej, wciąż odkrywający jej uroki. Zajmujący się malarstwem, rysunkiem, grafiką warsztatową, ale również rzeźbą, ceramiką, fotografią i historią sztuki. Praktykant i wyznawca sztuki interdyscyplinarnej, która ma korzenie w młodości twórcy.

W sztuce poszukuje tego wszystkiego, co ukryte i podświadome. Dzieło jako zwierciadło rzeczywistości, zapis historii, teraźniejszość, lecz także przepowiednia przyszłości. Prace mają za zadanie pokazać to, czego nie da się ubrać w słowach. Ukazać stany emocjonalne, które zostały przeżyte, tworząc swoistą autobiografię artysty.

Tematyczne warsztaty wakacyjne 2021

 

UWAGA: opis dotyczy zajęć z okresu lipiec/sierpień 2021. 

 

W tym roku na wakacje przygotowaliśmy dla Was coś zupełnie nowego - dwie serie 3-dniowych warsztatów o charakterze twórczej zabawy.

 

Warsztaty z kota, konia i małpy Antka Wajdy

(prowadzi Antek Wajda i Magdalena Burger)

Zapraszamy na serię autorskich warsztatów, które przygotował dla nas Antek Wajda, wrocławski artysta znany z niekonwencjonalnego, pełnego humoru podejścia do malarstwa i rysunku, prywatnie dobry przyjaciel Kasi Wołodkiewicz ze studiów na Wydziale Grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. 

warsztaty z kotawzkoniawzmalpy

Czego można się spodziewać?

 • Przegląd kotów domowych i innych
 • Czy koty są pożyteczne i jak się bronić przed tygrysem?
 • Koń w życiu W. Kossaka
 • Ciężka orka i klapki na oczach
 • Czy istnieją żabkoty i kotkonie?
 • Małpowanie i inspiracje
 • O miłości do lasu, sztuce szympansów i słoni
 • Rysowanie kota/lwa/konia/małpy z pamięci i w ciemności
 • Rysowanie konia z pamięci podczas nudnego wykładu o W. Kossaku
 • Ćwiczenia z rysunku w galopie
 • Ćwiczenia z ichacha
 • Jak miewać pomysły?
 • Kiedy wreszcie będę artystą?
 • Czy można zwolnić tempo i spać cały dzień?
 • Subtelność czyli jak rozumieć śpiew ptaków?
 • Czy warto słuchać wykładów?

Odpowiedzi na te i inne pytania poszukacie w serii wykładów i ćwiczeń rysunkowych. Zapraszamy chętnych w wieku 14-99 lat.

Terminy do wyboru:

I: 5-6-7 lipca (pon-śro 16:30-20:30)
II: 19-20-21 lipca (pon-śro 16:30-20:30)
III: 2-3-4 sierpnia (pon-śro 16:30-20:30)

Cena:  285 pln / 1 termin (3 dni)

Zapisuje się na wybrany termin (3 dni pod rząd), warsztaty będą powtarzane 3 razy. Warunkiem odbycia się warsztatów jest zebranie grupy min. 5 chętnych.

Czego potrzebujesz? Przynieś ołówki, gumki, pisaki, ulubione przybory do rysowania. Papier dostaniesz od nas.

ZAPISZ SIĘ  korzystając z formularza zapisów.

 

Warsztaty kreatywnego rysowania

(prowadzi Paweł Witiak i Magdalena Burger)

Warsztaty rysunkowo-graficzne rozwijające kreatywność i wyobraźnię, w technikach mieszanych (ołówek, tusz, farba, kredki, szablon), dla osób w wieku 14-99 lat.

I: Wyobraź sobie pejzaż: kompozycja i graficzne patenty na pejzaż z głowy
II: Brudna robota: graficzna zabawa z tuszem, farbą i ołówkiem (co to właściwie jest ta kompozycja?)
III: Pokoloruj sobie pejzaż: kompozycja i kolorowanie pejzażu z głowy

Paweł Witiak, architekt z wykształcenia, związany jest z Fenomenarium od przeszło 5 lat - nieustannie rozwija tu swój warsztat malarski i rysunkowy, w wolnym czasie angażując się twórczo w przeróżne projekty, m.in. od 3 lat konsekwentnie uczestnicząc w Inktober - słynnym międzynarodowym, instagramowym, tuszowym challange'u ryswoniczym. W czerwcu został wyróżniony przez organizatora spośród tysięcy uczestników i przekazano mu na jeden dzień prowadzenie profilu Inktober w celu autopromocji. Teraz debiutuje u nas jako prowadzący i będzie się dzielić swoim doświadczeniem.

Magda Burger zaprzyjaźniona jest z Pracownią jeszcze dłużej, ponad 10 lat temu przygotowała się tu do studiów na wrocławskiej ASP (Sztuka i Wzornictwo Szkła), by potem wracać, rozwijać się dalej malarsko i rysunkowo, brać udział w plenerach, a w końcu objąć na wiele lat prowadzenie twórczych zajęć dla młodzieży i dzieci. Realizuje się w malarstwie, kolażu, instalacji, fotografii i szkle artystycznym. W jej twórczości wiodącą rolę odgrywają emocje, kobiecość, cielesność, cykliczność i związek człowieka z naturą. Czerpie z kiczu, popkultury, świata magii i własnych, życiowych doświadczeń. 

Terminy do wyboru:

I: Wyobraź sobie pejzaż: 12-13-14 lipca (pon-śro 16:30-20:30)
II: Brudna robota: 26-27-28 lipca (pon-śro 16:30-20:30)
III: Pokoloruj sobie pejzaż: 23-24-25 sierpnia (pon-śro 16:30-20:30)

Cena:  285 pln / 1 termin (3 dni)

Można zapisać się na jeden termin (3 dni pod rząd), można na 2 lub 3. Warunkiem odbycia się warsztatów jest zebranie grupy min. 5 chętnych.

Czego potrzebujesz? Przynieś ołówki, gumki, [I i II:] pisaki/tusz/ulubione przybory do rysowania (np. cienkopis, brushpen, marker) lub [III:] kredki oraz ubrania, które możesz pobrudzić (tusz nie spiera się łatwo;) ). Papier i czarną farbę dostaniesz od nas.

ZAPISZ SIĘ  korzystając z formularza zapisów.

 

Prowadzący: 

antekwajda 350

Antek Wajda

ur.1976. Jestem absolwentem Liceum Plastycznego oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wydział Grafiki). Lubię rysować i malować. Z niektórych prac jestem trwale zadowolony. Zazwyczaj z tych ostatnich. Często szukam pomysłu na „genialny obraz”. Potrafię jeden obraz robić tygodniami, a inny w parę minut.

Szukam poklasku na fejsbuku i instagramie, gdzie sięgam do fotomontażu i manipulacji:

https://www.facebook.com/photo?fbid=141596137971052&set=a.135644625232870

https://www.facebook.com/439188529430911/photos/a.439199786096452/4330228200326905/

https://www.instagram.com/p/B_b5nibHVSf/

 Współpracowałem z Gazetą Wyborczą. W 2019 r. zostałem jednym z „30 Kreatywnych Wrocławia”. W 2020 otrzymałem stypendium Prezydenta Wrocławia na realizację „Kotów Inwestycyjnych”. Od lat współpracuje z @Tajne Komplety, gdzie wydawany jest „Kalendarz z rysunkami Antka Wajdy” Obecny rok 2021 reprezentuje „Kalendarz z gołymi chłopami”. Obrazy sprzedaję.

Paweł Witiak

Paweł Witiak 

Dolnobrzeski artysta odnajdujący się w wielu dziedzinach sztuki - malarstwie, rysunku, grafice, muzyce. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Zainspirowany amerykańskim komiksem i bajkami Disney’a rysował odkąd pamięta. Obecnie wyraża się najczęściej za pomocą farb akrylowych i tuszu. Pozwala aby medium mówiło za siebie, nie maskując jego charakterystyki, wręcz starając się ją podkreślić. W swojej sztuce próbuje połączyć elementy realizmu, abstrakcji i geometrii. Jest poszukiwaczem nowych środków wyrazu. W sztuce fascynuje go plama i linia, ich faktura, tekstura i interakcja między nimi, pozwalająca opowiedzieć o formie, przestrzeni i tym, czego oko nie widzi. Intryguje go pokazanie sytuacji zwykłych w niezwykły sposób i utrwalenie w ten sposób historii głębszej niż sugeruje powierzchowność. Najbardziej fascynuje go proces dialogu z obrazem, który w trakcie procesu tworzenia mówi co i jak chce przedstawić - wystarczy słuchać, dostroić się do jego częstotliwości i pozwolić mu być.

https://www.instagram.com/pawelwitiak

https://www.behance.net/pawelwitiak

 

Magdalena Burger

Magdalena Burger

Absolwentka kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członkini grup artystycznych „44 Cykle” i „Thinkpink Gang”. Jej ulubionymi dziedzinami są malarstwo, kolaż, instalacja, fotografia i szkło artystyczne. W jej twórczości wiodącą rolę odgrywają emocje, kobiecość, cielesność, cykliczność i związek człowieka z naturą. Czerpie z kiczu, popkultury, świata magii i własnych, życiowych doświadczeń.

Z pracownią zaprzyjaźniona od wielu lat - tu przygotowała się na studia, doskonaliła potem swój warsztat malarski oraz przez kilka lat prowadziła zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

https://www.instagram.com/megi.land.art.studio

OSTATNIO W PRACOWNI

 

Kontakt

tel. 506 135 804

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin (PDF)

Polityka prywatności (PDF)